فعالسازی قابلیت Auto responders در سی پنل

فعالسازی قابلیت Auto responders در سی پنل

هاست وردپرس

درود و خسته نباشید به تمام کاربران و همراهان گرامی پرداز IT . در خدمت شما هستیم با آموزش فعالسازی قابلیت Auto responders در سی پنل که از دسته آموزش های سی پنل وبلاگ آموزشی پرداز IT می باشد.

آموش فعالسازی قابلیت Auto responders در سی پنل که بازگردان فارسی جمله Auto responders پاسخ خودکار می باشد ، قابلیت بسیار کابردی می باشد.

از آنجا کاربردی می باشد که شما با فعال کردن آن ، این امکان را خواهید داشت تا به ایمیل هایی که برای شما توسط سایرین فرستاده می شود یک پاسخ از قبل تعیین شده و خودکار برای اکانت ایمیلی که به شما پیام فرستاده است دهید. و همچنین این اطمینان را به فرستنده ایمیل دهید که ایمیل وی دریافت و خوانده شده است.

این قابلیت به طور ویژه در مباحث پشتیبانی بسیار مفید و کاربردی است و حتی در زمان هایی که شما آفلاین هستید و یا نمی توانید سریعا جواب ایمیل های فرستاده شده را بدهید کار راه انداز است.

در ادامه با پرداز IT همراه باشید تا این مطلب را به پایان ببریم.

فعالسازی قابلیت Auto responders در سی پنل

در ابتدای کار وارد کنترل پنل cPanel سرویس خود شوید.

پس از ورود ، شما باید از طریق قسمت Mail گزینه Auto responders را انتخاب کنید تا به بخش مربوطه منتقل شوید.

در صفحه مربوط به Auto responders شما باید بر روی گزینه Add Auto Responder کلیک کنید.

سپس صفحه ای مانند عکس زیر برای شما باز می شود که شما می توانید گزینه های موجود را مانند توضیحاتی که در ادامه داده می شود وارد کنید.

همچنین بخوانید :  تغییر ورژن پی اچ پی(PHP) در سی پنل

فعالسازی قابلیت Auto responders در سی پنل

 

گزینه اول که مربوط به Character Set می باشد که شما می توانید آن را بر روی utf-8 قرار دهید تا با زبان فارسی سازگاری داشته باشد.

گزینه دوم که Interval می باشد برای زمانی می باشد که یک اکانت برای شما ایمیل می فرستد و یک ایمیل خودکار به عنوان پاسخ فرستاده می شود. حال با این گزینه می توانید مشخص کنید که این اکانت در چه بازه زمانی اگر دوباره ایمیلی فرستاد ، پاسخی خودکاری دیگر ارسال نشود.

( به طور مثال در کادر مقابل گزینه Interval شما عدد ۲ را وارد می کنید که یعنی اگر تا ۲ ساعت پس از ارسال پاسخ خودکار به اولین ایمیل ارسالی توسط اکانت مورد نظر ، شخص در این بازه زمانی دوباره ایمیلی ارسال کند ، دیگر پاسخ خودکاری برای وی ارسال نشود. )

کادر سوم مربوط به گزینه Email می باشد که شما باید ایمیل خود را وارد کنید.

گزینه چهارم From می باشد که در این کادر اسم سایت یا شرکت خود را وارد کنید.

گزینه پنجم مربوط به Subject می باشد که شما می توانید عنوان ایمیلی که برای پاسخ خودکار فرستاده می شود را انتخاب کنید. به طور مثال می توانید عنوانی مثل پاسخ موقت یا هر عنوان دلخواه دیگری را انتخاب کنید.

گزینه ششم Body می باشد که مربوط به متن ایمیلی است که به عنوان پاسخ خودکار برای کاربر ارسال می شود.

( به طور مثال می توانید متنی با این مضمون که بخش پشتیبانی در حال رسیدگی به ایمیل ارسالی شما می باشد ، تا زمان دریافت پاسخ لطفا شکیبا باشید )

همچنین بخوانید :  آپلود فایل در کنترل پنل cPanel

یا هر متن دیگری که می تواند متناسب با زمینه کاری شما و ایمیل های ارسالی توسط کاربران باشد.

گزینه های ۷ و ۸ نیز که Start و Stop می باشند برای وارد کردن یک بازه زمانی است که از آن تاریخ به بعد فرستادن پاسخ خودکار به ایمیل ها آغاز شود ( Start ) یا اینکه تا یک تاریخ مشخص پاسخ خودکار فرستاده شود و پس آن تاریخ دیگر ارسال پاسخ خودکار متوقف شود ( Stop )

در نهایت نیز بر روی گزینه Create/Modify کلیک کنید تا تنظیمات وارد شده ثبت شوند.

برای خرید سرویس های میزبانی سی پنل ، می توانید از طریق لینک مقابل ( سرویس های میزبانی شرکت پرداز IT ) اقدام به انتخاب سرویس موردنظر خود و مشاهده ویژگی ها و پلن های سرویس کنید.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست