ساخت زیر دامنه در کنترل پنل Plesk

ساخت زیر دامنه در کنترل پنل Plesk

هاست وردپرس

درود فراوان به تمام همراهان و کاربران گرامی وبلاگ پرداز IT.

 

خدمت شما عزیزان حضور داریم با آموزشی جدید از پرداز IT با عنوان ساخت زیر دامنه در کنترل پنل Plesk که از دسته آموزشی های پلسک می باشد.

 

در آموزش قبلی این دسته ما به آموزش افزودن دامنه در کنترل پنل پلسک پرداختیم که از طریق لینک های فرار گرفته می توانید به این آموزش و سایر آموزش های این بخش از وبلاگ پرداز آی تی دسترسی داشته باشید و از مطالب و آموزش ها استفاده کنید.

 

حال در این مطلب می خواهیم به شما نحوه ساخت زیر دامنه در کنترل پنل Plesk ارائه کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

ساب دامین (subdomain) یا همان زیر دامنه ها به ما اجازه میدهند که قسمت ها و بخش های جدیدی از طریق دامنه اصلی سایت به سایت اضافه کنیم که هر کدام از آنها مانند بخش های مستقل یک شرکت عمل میکنند.

 

این بخش ها در نهایت وابسته به کل ماهیت آن شرکت بوده و تاثیر خود را بر شرکت دارند. ساب دامین ها هم مانند بخش های یک شرکت هستند و همانطور که مستقل عمل میکنند به سایت و دامنه اصلی نیز وابسته هستند.

 

مثل http://blog.pardazit.net که یکی از ساب دامین های دامنه اصلی https://pardazit.net می باشد

 

حال به سراغ آموزش اصلی که ساخت زیر دامنه در کنترل پنل Plesk می باشد می رویم.

 

 

ساخت زیر دامنه در کنترل پنل Plesk

 

در ابتدای کار شما باید وارد کنترل پنل پلسک سرویس خود شوید. ( آموزش وارد شدن به کنترل پنل پلسک )

همچنین بخوانید :  راهنمای ساخت دیتابیس در کنترل پنل Plesk

پس از وارد شدن شما باید به سربرگ مربوط به Websites and Domains که در منوی موجود در سمت چپ صفحه قرار دارد مراجعه کرده و در صفحه مربوط به این بخش که مانند تصویر زیر می باشد سربرگ Add Subdomain را انتخاب کنید.

 

ساخت زیر دامنه در کنترل پنل Plesk

 

در صفحه بعد که عنوان آن Add a Subdomain که مانند تصویر زیر می باشد، شما باید در کادر مربوط به Subdomain name اقدام به وارد کردن نام ساب دامین موردنظر خود بکنید. به طور مثال اگر برای دامین pardazit.net قصد ساختن ساب دامین new.pardazit,net را داشته باشیم ، در این کادر باید کلمه new را وراد کنید.

 

در کادر مربوط به Parent Domain نیز باید آدرس دامینی که قصد ساخت ساب دامین برای آن را داریم وارد کنیم مثل pardazit.net که قصد ساخت new را آن داریم.

 

ساخت زیر دامنه در کنترل پنل Plesk

 

سپس در بخش Hosting Settings و کادر مقابل Document root نام و آدرس فایلی که ساب دامین در آن قرار می گیرد نمایش داده می شود که به طور خودکار پر شده است و می توانید اگر تمایل داشته باشید آن را تغییر دهید.

 

در نهایت نیز برای انجام و اعمال تنظیمات بر روی گزینه OK کلیک تا ساب دامین موردنظر شما ساخته شود.

 

به پایان آموزشی دیگر از پرداز IT رسیدیم. امیدواریم که مفید بوده باشد.

 

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست