راهنمای ساخت ایمیل no reply در cPanel

راهنمای ساخت ایمیل no reply در cPanel

هاست وردپرس

با عرض سلام و وقت بخیر خدمت تمام همراهان و کاربران گرامی پرداز آی تی.

 

در خدمت شما دوستان عزیز حضور داریم با مطلبی جدید از وبلاگ آموزشی پرداز آی تی با عنوان راهنمای ساخت ایمیل no reply در cPanel و قصد داریم در این آموزش به راهنمای ساخت ایمیل no reply در cPanel بپردازیم.

 

در آموزش های قبلی ما  راهنمای ایجاد ایمیل no reply در دایرکت ادمین را خدمت شما ارائه کردیم که از طریق لینک قرار گرفته می توانید به آین مطلب درسترسی داشته باشید.

 

آموزش راهنمای ساخت ایمیل no reply در cPanel از دسته آموزش های سی پنل وبلاگ آموزشی پرداز IT می باشد که امیدواریم با ما همراه باشید تا این آموزش را با هم به پایان برسانیم.

 

در آموزش ساخت ایمیل no reply در دایرکت ادمین خدمت شما توضیح دادیم که ایمیل no reply در اصل ایمیلی می باشد که شما فقط توانایی ارسال ایمیل با این نوع حساب را دارید و نمی توان با آن ایمیلی دریافت کرد.

 

این نوع حساب ها مناسب برای ایمیل های تبلیغاتی ،  شرکت ها و سایت های  ارائه دهنده انواع سرویس ها و کالا ها که پس از خرید کالا ارائه شده توسط کاربر یک ایمیل برای خریدار فرستاده می شود و اطلاعات مورد نیاز در این ایمیل موجود هست. مسلما هم دیگر نیازی نیست تا کاربر بتواند جوابی برای آن ایمیل بفرستد.

 

راهنمای ساخت ایمیل no reply در cPanel

 

در حالت عادی آدرس ایمیل های no reply به صورت [email protected]  یا [email protected] می باشد بجای domain.com آدرس سایت موردنظر شما قرار می گیرد. مثل [email protected]

همچنین بخوانید :  آموزش Import و Export دیتابیس در phpmyadmin

 

این ایمیل می تواند نام ها و آدرس های دیگری نیز داشته باشند و استفاده از کلمه no reply در آنها ضرورت خاصی ندارد و فقط به این قصد اینطور نام گذاری می شوند تا پس از ارسال ایمیل به مخاطبان خود ، مخاطب اطلاع داشته باشد که نمی توان ایمیلی برای آن ارسال کرد. البته نحوه تنظیم آن متفاوت است و یا می توان کاری کرد که اصلا ایمیلی دریافت نکند و یا پس از دریافت ایمیل آن را پاک کند.

 

خب برای شروع کار شما باید یک ایمیل معمولی داشته باشید که می توانید نام آن را مانند مثال های بالا انتخاب کنید و یا به هر صورتی که خودتان تمایل دارید. ( باید در سی پنل ایمیل را بسازید )

 

آموزش ساخت و مدیریت ایمیل در cPanel

 

باری شروع کار نیاز که شما ابتدا وارد کنترل پنل سی پنل سرویس میزبانی سایت خود شوید.

پس از ورود شما باید از منوی موجود در سی پنل از بخش مربوط به Email Management Tools گزینه E-Mail Forwarders را انتخاب کنید تا به صفحه بعدی منتقل شوید. ممکن است گزینه و نام های این گزینه ها در نسخه های مختلف سی پنل کمی متفاوت باشد اما اصل نام همین می باشد.

 

 

راهنمای ساخت ایمیل no reply در cPanel

 

در صفحه جدید که گزینه های آن مانند عکس زیر می باشد شما باید از طریق قسمت managing دامنه موردنظر خود که قصد دارید ایمیل no reply برای آن ساخته شود را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Add Forwarder کلیک کنید تا به صفحه بعد منتقل شوید.

همچنین بخوانید :  آموزش اتصال به SQL سرور

 

 

راهنمای ساخت ایمیل no reply در cPanel

 

در صفحه بعد که مانند تصویر زیر می باشد شما باید در کادر مربوط به Address to Forward آدرس ایمیلی که برای این کار انتخاب کرده اید را وارد کنید. ( مانند آدرس هایی که بالاتر بیان شد )

 

سپس می توانید از بخش مربوط به  Domain نیز دامنه موردنظر خود را انتخاب کنید که پش از آدرس ایمیل و @ قرار میگیرد. مثل [email protected]

 

از قسمت مربوط به Destination اگر می خواهید که پیام های ارسالی از سوی کاربران ، با ارسال یک پیام اخطار پاسخ داده شوند گزینه Discard and send an error to the sender را انتخاب کنید و سپس در کادر مربوط به Failure Message یک پیام بنویسید تا کاربرانی که ایمیلی ارسال می کنند متوجه شوند که این یک ایمیل no reply می باشد.

 

همچنین اگر نمی خواهید پیامی ارسال شود و فقط پیام های ارسالی از سوی کاربران حذف شود با کلیک بر روی گزینه Advanced Options و انتخابگزینه Discard این تنظیم را اعمال کنید.

 

راهنمای ساخت ایمیل no reply در cPanel

 

در آخر نیز پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده از شما بر روی گزینه Add Forwarder کلیک کنید تا ایمیل موردنظر شما ساخته شود.

 

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست