آموزش فعالسازی گواهی SSL در پلسک

آموزش فعالسازی گواهی SSL در پلسک

هاست وردپرس

در مطلب قبلی وبلاگ آموزشی پرداز IT ، ما آموزش نصب گواهی SSL در پلسک را خدمت شما همراهان گرامی ارائه کردیم و قصد داریم در این مطلب که ادامه آموزش قبلی می باشد اقدام به ارائه آموزش فعالسازی گواهی SSL در پلسک کنیم.

 

در صورتی که می خواهید گواهینامه امنیتی SSL را ابتدا بر روی کنترل پنل پلسک سرویس میزبانی خود نصب کنید می توانید از طریق لینک قرار گرفته در بند بالا ، به آموزش مدنظر خود دسترسی پیدا کنید.

 

در ادامه با آموزش فعالسازی گواهی SSL در پلسک با ما همراه باشید تا این آموزش را خدمت شما ارائه کنیم.

 

 

آموزش فعالسازی گواهی SSL در پلسک

 

پس از اینکه اقدام به نصب گواهی SSL و دریافت کد CSR کردید ، شما باید از منوی اصلی کنترل پنل به بخش Websites and Domains مراجعه کنید و بر روی دامنه ای که گواهی SSL را برای آن نصب کردید کلیک کتید.

 

آموزش فعالسازی گواهی SSL در پلسک

 

سپس برای در بخش زیرین همین قسمت یک منو با گزینه های مختلف باز می شود که باید بر روی گزینه Secure Your Sites یا SSL/TLS Certificates کلیک کنید تا به صفحه بعدی انتقال داده شوید.

 

در صفحه بعد که عنوان آن SSL Certificates می باشد ، شما در انتهای صفحه قسمتی مانند عکس زیر مشاهده خواهید کرد که باید بر روی گواهی SSL که طبق آموزش قبلی ساختید و برای آن اسم موردنظر خود را وارد کردید ، کلیک کنید.

 

آموزش فعالسازی گواهی SSL در پلسک

 

پس از این شما باید در مرحله بعد گزینه Upload Certificate Files را انتخاب کنید تا به صفحه مربوطه با همین عنوان انتقال داده شوید.

همچنین بخوانید :  راهنمای افزودن دامنه در کنترل پنل پلسک

 

( البته برای آپلود Certificate شما دو راه دارید ، یکی آپلود فایل های مربوط می باشد و دیگری متن های Certificate و CA Certificate می باشد که اولی را پس از نصب گواهی SSL دریافت و کپی کردید و دومی نیز در فایل CA Bundle که موقع تهیه گواهی SSL دریافت کردید می باشد. هر دو روش را ما در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.)

 

در صفحه Upload Certificate Files از طریق گزینه Browse مقابل Certificate شما باید فایل مربوط به این گزینه که پسوندی با مخفف crt می باشد را انتخاب کنید.

 

از طریق گزینه Browse مقابل CA Certificate نیز باید اقدام به انتخاب فایلی با نام CA Bundle بکنید که می تواند مانند فایل قبلی پسود crt داشته باشد یا همان پسوند ca-bundle را دارا باشد.

 

در نهایت با انتخاب گزینه Send Files فایل های انتخابی را آپلود کنید.

 

روش دوم که استفاده از متن های Certificate و CA Bundle می باشد ، شما در مرحله قبلی بجای انتخاب گزینه Upload Certificate Files باید گزینه Upload Certificate Send Text انتخاب کنید.

 

سپس در کادر های مربوط به گزینه ها ، کد ها را وارد کنید و بر روی گزینه  Send Text کلیک کنید ( توجه کنید که متن کد ها را به صورت کامل کپی و پیست کنید. )

 

برای مرحله آخر نیز شما باید به صفحه مربوط به Websites and Domains بروید و در مقابل نام دامین موردنظر خود بر روی گزینه Hosting settings کلیک کنید و به قسمت Security مراجعه کنید.

 

همچنین بخوانید :  آموزش نصب گواهی SSL با WHM

در صفحه مربوط به تیک گزینه SSL support را فعال کنید و از کادر کشویی مقابل گزینه Certificate باید گواهی SSL مربوطه را انتخاب کنید و گزینه OK را انتخاب گنید تا مراحل تکمیل شود و پیامی با عنوان موفقیت آمیز بودن تغییرات اعمال شده نمایش داده شود.

 

از این پس گواهی SSL باید برای سایت شما فعال شده باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست