آموزش ساخت و مدیریت ایمیل در cPanel

آموزش ساخت و مدیریت ایمیل در cPanel

هاست وردپرس

با آموزش ساخت و مدیریت ایمیل در cPanel وبلاگ آموزشی پرداز IT در خدمت شما هستیم.

 

ایمیل در کنترل پنل سی پنل قابلیت های زیادی در اختیار کاربران قرار می دهد که هر کاربر متناسب با نیاز خود از این قابلیت ها استفاده می کند. اما برای اینکه بتوان از این قابلیت ها که به داشتن یک اکانت ایمیل در سی پنل نیاز دارد استفاده کرد شما باید ابتدا نحوه ساخت یک حساب ایمیل از طریق سی پنل را بلد باشید.

 

در این آموزش ما قصد داریم تا به شما آموزش ساخت و مدیریت ایمیل در cPanel را ارائه کنیم. پس تا انتهای این مطلب آموزشی با ما همراه باشید.

 

همانطور که گفته شد شما با داشتن یک حساب ایمیل در سی پنل می توانید به قابلیت های زیادی دسترسی پیدا کنید. یکی از این قابلیت ها در آموزش های قبلی پرداز IT به آن پرداختیم ایمیل no reply بود.

راهنمای ساخت ایمیل no reply در cPanel و راهنمای ایجاد ایمیل no reply در دایرکت ادمین )

 

مطلب آموزش ساخت و مدیریت ایمیل در cPanel از دسته آموزش های سی پنل می باشد که می توانید از طریق لینک قرار گرفته به سایر مطالب این دسته آموزشی نیز دسترسی داشته باشید.

 

 

آموزش ساخت و مدیریت ایمیل در cPanel

 

در ابتدا شما باید وارد کنترل پنل cPanel سرویس میزبانی خود شوید.

پس از ورود شما باید از میان بخش های موجود در صفحه اصلی ، از طریق بخش Email گزینه Email Accounts را انتخاب کنید تا به صفحه بعد منتقل شوید

همچنین بخوانید :  فعالسازی قابلیت Auto responders در سی پنل

 

آموزش ساخت و مدیریت ایمیل در cPanel

 

پس از ورود به صفحه بعد که مانند تصویر زیر می باشد ، شما باید از طریق قسمت Add Email Account اقدام به وارد کردن اطلاعات خواسته شده بکنید.

 

کادر مربوط به Email : شما باید در این کادر نام ایمیل موردنظر خود را وارد کنید که این نام در از @ قرار خواهد گرفت.

کادر مربوط به Password : شما در این کادر باید یک رمز عبور وارد کنید و در کادر بعدی نیز آن را تکرار کنید. ( در قسمت Strength به رمز انتخاب شده امتیازی بر اساس امنیت رمز داده می شود )

در کادر مربوط به Mailbox Quota : شما در این کادر می توانید یک عدد برای محدودیت فضای ایمیل بر حسب MB وارد کنید ( اگر می خواهید محدودیتی اعمال نکنید تیک گزینه Unlimited را بزنید )

 

پس از وارد کردن اطلاعات ، گزینه Create Account را انتخاب کنید تا ایمیل موردنظر شما ساخته شود.

 

آموزش ساخت و مدیریت ایمیل در cPanel

 

برای تغییر رمز ایمیل ساخته شده ، شما می توانید در پایین همان صفحه مربوط به Email Accounts که مانند تصویر زیر می باشد ، از طریق کادر موجود و انتخاب گزینه Password اقدام کنید.

 

برای تغییر در میزان فضای اختصاص داده شده به ایمیل موردنظر خود نیز می توانید از طریق گزینه Quota اقدام کنید.

 

همچنین اگر شما نیاز به حذف ایمیل موردنظر خود دارید می توانید بر روی گزینه Delete کلیک کنید و ادامه مراحل برای حذف حساب را پیش ببرید.

 

آموزش ساخت و مدیریت ایمیل در cPanel

 

اگر شما می خواهید که به WebMail مربوط به ایمیل خود دسترسی داشته باشید می توانید از طریق گزینه More و انتخاب گزینه Access Webmail اقدام کنید. با انتخاب این گزینه به صفحه ای مانند عکس زیر منتقل می شوید که می توانید متناسب با سلیقه و نیاز خود یکی از ابزار های موجود را انتخاب و با آن کار کنید. ( در این قسمت برای دسترسی به WebMail ممکن است سیستم از شما ایمیل و رمز عبور درخواست کند )

همچنین بخوانید :  حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی

 

آموزش ساخت و مدیریت ایمیل در cPanel

 

در صورتی که نمی خواهید از ابزار های پیش فرضی که برای WebMail در نظر گرفته شده استفاده کنید می توانید از نرم افزار Outlook برای دسترسی به ایمیل خود استفاده کنید.

آموزش کار با نرم افزار Microsoft Outlook

 

به پایان آموزش ساخت و مدیریت ایمیل در cPanel رسیدیم.

تا آموزشی دیگر بدرود.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست